Aktualności

XXI Festiwal Nauki 2017

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych (IKŚiO) PAN we współpracy z Zakładem Działalności Pomocniczej PAN mają przyjemność zaprosić Państwa w sobotę, 30 września, na spotkania warsztatowe odbywające się w Pałacu Staszica, w ramach 21. Festiwalu Nauki.

Miejsce wydarzenia: Pałac Staszica, sala 166, I piętro
Zapraszamy w godzinach: 10:00 – 16:00

Festiwal Nauki w Jabłonnie

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych (IKŚiO) PAN i Fundacja Cultivate zapraszają na piknik naukowy pod hasłem Spotkanie z archeologią i nie tylko…, odbywający się w ramach 21. Festiwalu Nauki w ogrodach Pałacu w Jabłonnie.

Miejsce wydarzenia: ogrody Pałacu w Jabłonnie
Piknik jest planowany w godzinach: 10:00 – 16:00

Zapraszamy do udziału w przygotowanych przez nas warsztatach i do zagrania w opracowane przez nas gry edukacyjne. Na najmłodszych czekają kolorowanki.

Uniwersytet zajecia 3 wrzesnia2017 l

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji Verbal, Visual and Scientific Narratives, która odbędzie się w dniach: 4-6.09.2017 r. w Pułtusku. 

Organizatorami konfrencji i warsztatów są: Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora i Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN.

20 czerwca 2017 r. w Pałacu Staszica odbyła się Meroitystyczna Sesja Naukowa zorganizowana przez Centrum Badań nad Nubią Średniowieczną, działające w ramach Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych (IKŚiO) PAN. Była to sesja wyjątkowa, o międzynarodowym zasięgu, gdyż zaproszeni do udziału prelegenci należą do światowej czołówki specjalistów zajmujących się okresem meroickim i reprezentują zagraniczne instytucje od lat zaangażowane w badania prowadzone na terenie Nubii (dzisiejszego Sudanu).

The Fourth Annual International Conference on
"The Conflicts of Powers in the Middle East: States and Non-States"
hosted by The Middle East Research Centre of the Institute of Mediterranean and Oriental Cultures
Polish Academy of Sciences (Warsaw)
10 November 2017 (Friday)

 In 2012, as part of a phenomena known as the 'Arab Spring', anti-government protests escalated into civil war in Syria. Like other countries such as Libya and Yemen, the domestic conflict has widened to involve state and non-state actors on domestic, regional and international levels. The result has been a shift in the balance of powers in the region with new powers emerging. Syria predominates, as it is the battleground of the proxies of different states and non-states. To a lesser extent, focus is also on Yemen and Egypt, but with the same level of concern as 'Arab Spring' sentiments of democracy and a high influx of radicalism persist.

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN
oraz
 Katedra Arabistyki i Islamistyki UW

zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową


EGIPT WCZORAJ I DZIŚ

I edycja, pt.

Między tradycją a nowoczesnością

która odbędzie się w sali im. Brudzińskiego
(Pałac Kazimierzowski UW)

w dniach 27–28.11.2017 roku

IMG 4291

Projekt Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN oraz Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej im. Kazimierza Michałowskiego UW „Nowoczesna dokumentacja w badaniach Polsko-Egipskiej Misji Archeologiczno-Konserwatorskiej w świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari (Egipt): tworzenie, zarządzanie, udostępnianie” autorstwa Jadwigi Iwaszczuk został laureatem programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „DIALOG” wpisując się w dwa obszary działań: „Doskonałość naukowa” i „Humanistyka dla rozwoju”.

HR

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN został odznaczony prestiżowym Logo HR Excellence in Research nadawanym przez Komisję Europejską.

Dane adresowe:

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk
ul. Nowy Świat 72
00-330 Warszawa
tel. (22) 657 27 91

Przydatne linki

DMC Firewall is a Joomla Security extension!