Aktualności

Witamy w Instytucie nową Doktorantkę – Panią mgr Olgę Młynarczyk. Gratulujemy przyjęcia do Szkoły Doktorskiej Anthropos!

Zapraszamy do zapoznania się z programem Międzynarodowego Kongresu 'In thy arms I lost myself' – Images, Perceptions and Productions in/of Antiquity, który odbędzie się na Uniwersytecie Nowym w Lizbonie, z którym współpracujemy, w dniach 9-11 października 2019 r.


Gościnny wykład wygłosi nasz pracownik, dr Joanna Popielska-Grzybowska, która również została zaproszona do zaprezentowania swoich bieżących badań oraz naszej nowo powstałej Szkoły Doktorskiej Anthropos doktorantom Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu Nowego w stolicy Portugalii.

Z powodu modernizacji biblioteka archeologiczna jest nieczynna do odwołania. Przepraszamy za zaistniałe trudności!

XXIII Festiwal Nauki plakat 1

 

XXIII Festiwal Nauki w Pałacu Staszica (28.09.2019, g. 11-17, sala 166)  

Pracownicy Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN oraz Fundacja Cultivate zapraszają na spotkania archeologiczno-orientalistyczne podczas XXIII Festiwalu Nauki w Pałacu Staszica (Sala Staszica – pokój 166). Poniżej przedstawiamy harmonogram warsztatów:

XXIII Festiwal Nauki w Pałacu w Jabłonnie (22.09.2019, g. 10-16)

Pracownicy Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN zapraszają na warsztaty, które odbywać się będą w trakcie XXIII Festiwalu Nauki „Nauka z Pałacem w tle” na terenie zespołu pałacowo-parkowego Pałacu w Jabłonnie. W trakcie warsztatów będzie można zapoznać się z podstawami paleografii łacińskiej, zgłębić tajniki egipskich hieroglifów, utkać na bardku tkackim krajkę, ozdobić naczynia lub ulepić własne. Warsztaty prowadzić będą Joanna Popielska-Grzybowska, Roksana Hajduga i Monika Wesołowska.

aaaa

We wtorek 24 września o godzinie 12:00 w Departamencie Antropologii Uniwersytetu Harvarda (Tozzer Anthropology Building, Room 203) odbędzie się publiczny wykład pracownika IKŚIO PAN mgr Kaspra Hanusa pt. "Wittfogel Revisited: Was Ancient Shan-Shan a Hydraulic State?". Wykład odbędzie się w ramach cyklu Harvard Asian Archaeology Seminar. (zdjęcie: CC BY-SA 3.0 Wikimedia Foundation).

Granica pomiedzy Koreami

 
24 września 2019 r. Stephen Epstein wygłosi wykład specjalny zatytułowany "Współczesny wizerunek Korei Północnej w kulturze popularnej Korei Południowej”. Podczas wystąpienia zostaną poruszone m.in. następujące kwestie: w jaki sposób południowokoreańska popkultura przedstawia Koreę Północną oraz czy Korea Północna postrzegana jest w Korei Południowej jako zło.

Wykład rozpocznie się o godzinie 10.30 w sali nr. 315 w Pałacu Staszica (ul. Nowy Świat 72).

Stephen Epstein (profesor nadzwyczajny) jest dyrektorem programu studiów azjatyckich na Victoria University of Wellington w Nowej Zelandii. Tematyka badawcza jego pracy naukowej dotyczy koreańskiego społeczeństwa i literatury tego obszaru geograficznego. Tłumaczył liczne dzieła koreańskiej i indonezyjskiej fikcji.

INSTYTUCJA: Polska Akademia Nauk, Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych (dalej IKŚiO)
MIASTO: Warszawa
STANOWISKO: adiunkt (zatrudnienie na podstawie umowy pracę na okres próbny z możliwością przedłużenia)
DYSCYPLINA NAUKOWA: archeologia; zakres: archeologia Islamu
DATA OGŁOSZENIA: 6. września 2019 r.
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 6. października 2019 r.
TERMIN ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ: 8. października 2019 r. od godz. 12:00 czasu warszawskiego, możliwość przeprowadzenia rozmowy przy użyciu komunikatora
LINK DO STRONY: www.iksiopan.pl
SŁOWA KLUCZOWE: Archeologia Islamu, Arabia, Lewant, Long Late Antiquity

Proszę zapoznać się z ogłoszeniem o unieważnieniu zamówienia.

Terminy przyjmowania dokumentów od Kandydatów:
30 sierpnia 9:00-14:00
2-4 września 9:00-16:00
5 września 9:00-17:00
w Instytucie Historii PAN

 

IH PAN otrzymał środki finansowe w ramach projektu PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej NAWA. W wymianie wezmą udział doktoranci z Polski i zagranicy (w sumie 20 osób), w tym przyszli doktoranci Szkoły Anthropos. Dzięki wymianie doktoranci będą mogli zebrać materiały do dysertacji, odbyć kwerendy archiwalne i biblioteczne oraz zaprezentować swoje projekty badawcze na seminariach w zagranicznych ośrodkach naukowych. Wyniki konkursu:
https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/1163-wyniki-naboru-wnioskow-o-udzial-w-programie-prom-miedzynarodowa-wymiana-stypendialna-doktorantow-i-kadry-akademickiej?fbclid=IwAR3jCoTBt3eWFsi_lz4Su_BQjUYWiOw40s54jhdFkiq8ntHq3hMhCpYMU2w

Z przyjemnością informujemy, że zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31 lipca 2019 r., w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, za publikację w wydawanych przez IKŚiO PAN czasopismach można otrzymać następującą liczbę punktów: Études et Travaux – 70 (dyscyplina: archeologia), Acta Asiatica Varsoviensia – 40 (dyscyplina: historia), Hemispheres. Studies on Cultures and Societies – 20 (dyscyplina: nauki o kulturze i religii).

Dane adresowe:

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk
ul. Nowy Świat 72
00-330 Warszawa
tel. (22) 657 27 91

Przydatne linki

Our website is protected by DMC Firewall!