Aktualności

zaproszenie seminarium

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

NCN logo poziom

 

Dr Massimiliano Nuzzolo zdobywcą grantu Narodowego Centrum Nauki Sonata Bis na "Projekt Świątyń Solarnych. Przestrzenie religijne, wzorce ideologiczne i dynamika społeczna struktury krajobrazu sakralnego w trzecim tysiącleciu p.n.e. w Egipcie". Projekt ten będzie realizowany w Instytucie. Gratulacje!

konferencja Recepcja

Konferencja w IKŚiO PAN: RECEPCJA DAWNEGO ORIENTU. STAN I PERSPEKTYWY BADAŃ - 26. 02. 2020

W strukturach IKŚiO PAN planowane jest utworzenie nowej jednostki naukowo-badawczej - Pracowni badań nad recepcją dziedzictwa starożytnego Bliskiego Wschodu i Orientu.
Z jego inauguracją związana jest jednodniowa konferencja pod tytułem Recepcja dawnego Orientu. Stan i perspektywy badań, podczas której naukowcy z kilku środowisk
akademickich podzielą się wynikami swoich studiów. Zaprezentowane zostaną między innymi innowacyjne projekty, odnoszące się – rozległymi kontekstami – zarówno do
starożytności, jak współczesności, od krajów antyku klasycznego, poprzez Bliski Wschód, Środkową Azję, Indie, aż do Japonii. Konferencja odbędzie się 26 lutego bieżącego
roku (środa), w godzinach 10 – 15:40 w sali Staszica (166). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

w załączniku prospekt w pdf-ie

Z ogromną przyjemnością informujemy, że ukazał się kolejny tom naszego czasopisma - Acta Asiatica Varsoviensia, Vol. 32, 2019.

Zapraszamy do pobrania go z naszej strony.

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że ukazał się kolejny tom naszego czasopisma - Hemispheres. Studies on Cultures and Societies, Vol. 34, 2019.

Zapraszamy do pobrania go z naszej strony.

 

Call for Papers for the International Conference "Gods & Humans in Ancient Egypt. Current Research and Multidisciplinary Approaches", 12th -14th June 2020, Bucharest, Romania. Zapraszamy do składania abstraktów.

kartka świąteczna 2019

W dniu 19 listopada 2019 roku, profesor Karol Myśliwiec wygłosił wykład pt.: „Egipt za piramidami; 50 lat pracy archeologa” w ramach Studium Generale Uniwersytetu Wrocławskiego. Zapraszamy do zapoznania się z opisem tego wydarzenia.
 

grafika1001miast

 

Zakład Cywilizacji Islamu IKŚiO PAN serdecznie zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową, pt. Tysiąc jeden arabskich miast, która odbędzie się 22.04.2020 r. w Warszawie. Więcej na ten temat w zakładce Tysiąc jeden arabskich miast.

Textile plakat Bh2

 

W Chartumie 24 października 2019 r. odbył się wernisaż wystawy, pt. Hidden Textile Treasures in the collections of the Sudan National Museum, zorganizowany przez pracownika IKŚiO PAN, dr Magdalenę Woźniak. Pani doktor jest kuratorką wspomnianej wystawy. Zapraszamy do zapoznania się z opisem

 

wystawa Madzi 1   wystawa Madzi 2   wystawa Madzi 7 

wystawa Madzi 6   wystawa Madzi 3   75wystawa Madzi 4

 

Dane adresowe:

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk
ul. Nowy Świat 72
00-330 Warszawa
tel. (22) 657 27 91

Przydatne linki

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd