Aktualności

Call for Papers for the International Conference "Gods & Humans in Ancient Egypt. Current Research and Multidisciplinary Approaches", 12th -14th June 2020, Bucharest, Romania. Zapraszamy do składania abstraktów.

kartka świąteczna 2019

W dniu 19 listopada 2019 roku, profesor Karol Myśliwiec wygłosił wykład pt.: „Egipt za piramidami; 50 lat pracy archeologa” w ramach Studium Generale Uniwersytetu Wrocławskiego. Zapraszamy do zapoznania się z opisem tego wydarzenia.
 

grafika1001miast

 

Zakład Cywilizacji Islamu IKŚiO PAN serdecznie zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową, pt. Tysiąc jeden arabskich miast, która odbędzie się 22.04.2020 r. w Warszawie. Więcej na ten temat w zakładce Tysiąc jeden arabskich miast.

Textile plakat Bh2

 

W Chartumie 24 października 2019 r. odbył się wernisaż wystawy, pt. Hidden Textile Treasures in the collections of the Sudan National Museum, zorganizowany przez pracownika IKŚiO PAN, dr Magdalenę Woźniak. Pani doktor jest kuratorką wspomnianej wystawy. Zapraszamy do zapoznania się z opisem

 

wystawa Madzi 1   wystawa Madzi 2   wystawa Madzi 7 

wystawa Madzi 6   wystawa Madzi 3   75wystawa Madzi 4

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęcia w ramach piątej edycji projektu Orientalny Uniwersytet Trzeciego Wieku organizowanego przez Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie. Więcej informacji w zakładce Uniwersytet Trzeciego Wieku. Semestr zimowy 2019/2020.

logo Etudes et Travaux

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze czasopismo Études et Travaux jest już indeksowane w bazie SCOPUS (https://www.scopus.com/sourceid/21100427205).

Redakcja periodyku uprzejmie przypomina, że propozycje artykułów do najbliższego egiptologicznego tomu (XXXIII/2020), poświęconego w szczególności zagadnieniu świątyni, przyjmowane są do końca 2019 roku.

Z przyjemnością informujemy, że Dyrektor IKŚiO PAN dr hab. Teodozja Rzeuska otrzymała dwa granty. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Projekty badawcze IKŚiO PAN 2019. Serdecznie gratulujemy!

Kierownik Projektu, dr Olga Linkiewicz, ogłasza nabór na stypendia w programie wymiany akademickiej PROM. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Szkoła Doktorska Antrophos

Witamy w Instytucie nową Doktorantkę – Panią mgr Olgę Młynarczyk. Gratulujemy przyjęcia do Szkoły Doktorskiej Anthropos!

Dane adresowe:

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk
ul. Nowy Świat 72
00-330 Warszawa
tel. (22) 657 27 91

Przydatne linki

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd