- Szczegóły
INSTYTUCJA: Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk
MIASTO: Warszawa
STANOWISKO: specjalista w Dziale płacowo-finansowym
WYMIAR ETATU: 1 (umowa o pracę)
DATA OGŁOSZENIA: 20 stycznia 2025 r.
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 19 lutego 2025 r.
PRZEWIDYWANY TERMIN ROZPOCZĘCIA PRACY: od zaraz
LINK DO STRONY: www.iksiopan.pl
- Szczegóły
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania propozycji referatów na Eleventh European Conference of Egyptologists. Egypt 2025: Perspectives of Research, organizowaną przez Universitatea Hyperion din Bucureşti we współpracy z Instytutem Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk, która odbędzie się w Bukareszcie w terminie 9-14 września 2025 roku.
Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia 2025 r. Pierwszy cyrkularz wraz ze szczegółowymi informacjami do pobrania tutaj.
- Szczegóły
Z ogromną przyjemnością informujemy, że elektroniczna wersja XXXVII tomu naszego czasopisma Études et Travaux jest już dostępna (w modelu Open Access) na internetowej stronie periodyku (http://www.etudesettravaux.iksiopan.pl/index.php/pl/numer-biezacy).
Redakcja Études et Travaux uprzejmie przypomina, że do końca marca 2025 można nadsyłać propozycje artykułów do następnego tomu czasopisma, który zostanie wydany pod koniec następnego roku.
Études et Travaux jest recenzowanym (model “double-blind peer-review”) czasopismem naukowym wydawanym przez Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk, klasyfikowanym między innymi w Scopus, Erih Plus i DOAJ, a także na liście czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (100 punktów). Études et Travaux ukazuje się w wersji drukowanej z kolorowymi ilustracjami oraz on-line w modelu Open Access z możliwością publikacji na różnych licencjach Creative Commons. Redakcja i wydawca nie pobierają żadnych opłat za złożenie, procedowanie i publikację artykułów.
- Szczegóły
INSTYTUCJA: Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk
MIASTO: Warszawa
STANOWISKO: specjalista w Dziale Finansowo-Księgowym
WYMIAR ETATU: 1 (umowa o pracę)
DATA OGŁOSZENIA: 16 grudnia 2024 r.
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 15 stycznia 2025 r.
PRZEWIDYWANY TERMIN ROZPOCZĘCIA PRACY: 1 lutego 2025 r.
LINK DO STRONY: www.iksiopan.pl
- Szczegóły
INSTYTUCJA: Polska Akademia Nauk, Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych (dalej IKŚiO)
MIASTO: Warszawa
STANOWISKO: Post-doc.
DYSCYPLINA NAUKOWA: archeologia, historia
DATA OGŁOSZENIA: 10 grudnia 2024
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 10 stycznia 2025
TERMIN ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ: 20 stycznia 2025, możliwość przeprowadzenia rozmowy przy użyciu komunikatora Skype/MS Teams
LINK DO STRONY: www.iksio.pan.pl
SŁOWA KLUCZOWE: starożytny Egipt, Asjut, dipinti, amfory, handel
OPIS: Do obowiązków pracownika będzie należało przeprowadzenie analizy zespołu dipinti na bizantyńskich amforach typu LR1, znalezionych na stanowisku archeologicznym Gebel Asyut al-Gharbi w środkowym Egipcie, współpraca z zespołem, przygotowanie publikacji.
Okres zatrudnienia: 1 marca 2025 do 31 sierpnia 2025.
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w Ustawie o PAN z 30 kwietnia 2010 r.
i odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym, posiadając:
- wykształcenie wyższe 3. stopnia (doktorat) w zakresie: archeologia, historia lub filologia klasyczna;
- udokumentowany dorobek publikacyjny;
- dobrą znajomość starożytnego języka greckiego, języka angielskiego i co najmniej podstawową drugiego współczesnego (dla kandydatów zagranicznych wymagana jest podstawowa znajomość języka polskiego).
- Szczegóły
Lista dotowanych projektów jest dostępna na stronie: https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/miniatura8.
- Szczegóły
Poszczególne wydziały Polskiej Akademii Nauk, jak co roku, nagradzają uczonych za wybitne osiągnięcia i twórcze prace badawcze. Nagrody wydziałowe PAN cieszą się szczególnym prestiżem w środowisku naukowym. Przyznawane są co roku polskim badaczom lub cudzoziemcom zatrudnionym w Polsce za wybitne i twórcze prace naukowe. Z wnioskami występują członkowie Polskiej Akademii Nauk oraz członkowie komitetów naukowych i problemowych afiliowanych przy danym wydziale.
Laureaci tegorocznycznych nagród z Wydziału I Nauk Humanistycznych i Społecznych: https://pan.pl/nagrody-naukowe-wydzialu-i-pan-w-2024-roku/
Linki do obu tomów Ancient Egyptian Clothing: Studies in Late Period Private Representations:
https://brill.com/display/title/64381
https://brill.com/display/title/59306
- Szczegóły
|
- Szczegóły
Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN oraz Wydział Humanistyczny Uniwersytetu w Trieście zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję „Ancient Egypt in context: The role of Egypt and Egyptology in shaping European culture of the 19th and 20th century”.
Konferencja odbędzie się zarówno stacjonarnie w Trieście, jak i online za pośrednictwem MS Teams w dniach 21 i 22 listopada 2024roku.
Konferencja, współorganizowana przez IKŚiO PAN oraz Wydział Humanistyczny Uniwersytetu w Trieście, koncentruje się na tym, jak zmiany kulturowe i polityczne wpływały na egiptologię oraz jak propaganda polityczna wykorzystywała wizerunek starożytnego Egiptu i jego zabytków.
Językami konferencji są włoski i angielski. Pełny program znajduje się tutaj.
Osoby zainteresowane uczestnictwem online proszone są o kontakt z Susanną Moser pod adresem .