Aktualności

Textile plakat Bh2

 

W Chartumie 24 października 2019 r. odbył się wernisaż wystawy, pt. Hidden Textile Treasures in the collections of the Sudan National Museum, zorganizowany przez pracownika IKŚiO PAN, dr Magdalenę Woźniak. Pani doktor jest kuratorką wspomnianej wystawy. Zapraszamy do zapoznania się z opisem. Wkrótce na naszej stronie pojawią się zdjęcia z tego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęcia w ramach piątej edycji projektu Orientalny Uniwersytet Trzeciego Wieku organizowanego przez Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie. Więcej informacji w zakładce Uniwersytet Trzeciego Wieku. Semestr zimowy 2019/2020.

logo Etudes et Travaux

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze czasopismo Études et Travaux jest już indeksowane w bazie SCOPUS (https://www.scopus.com/sourceid/21100427205).

Redakcja periodyku uprzejmie przypomina, że propozycje artykułów do najbliższego egiptologicznego tomu (XXXIII/2020), poświęconego w szczególności zagadnieniu świątyni, przyjmowane są do końca 2019 roku.

Z przyjemnością informujemy, że Dyrektor IKŚiO PAN dr hab. Teodozja Rzeuska otrzymała dwa granty. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Projekty badawcze IKŚiO PAN 2019. Serdecznie gratulujemy!

Kierownik Projektu, dr Olga Linkiewicz, ogłasza nabór na stypendia w programie wymiany akademickiej PROM. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Szkoła Doktorska Antrophos

Witamy w Instytucie nową Doktorantkę – Panią mgr Olgę Młynarczyk. Gratulujemy przyjęcia do Szkoły Doktorskiej Anthropos!

Zapraszamy do zapoznania się z programem Międzynarodowego Kongresu 'In thy arms I lost myself' – Images, Perceptions and Productions in/of Antiquity, który odbędzie się na Uniwersytecie Nowym w Lizbonie, z którym współpracujemy, w dniach 9-11 października 2019 r.


Gościnny wykład wygłosi nasz pracownik, dr Joanna Popielska-Grzybowska, która również została zaproszona do zaprezentowania swoich bieżących badań oraz naszej nowo powstałej Szkoły Doktorskiej Anthropos doktorantom Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu Nowego w stolicy Portugalii.

Z powodu modernizacji biblioteka archeologiczna jest nieczynna do odwołania. Przepraszamy za zaistniałe trudności!

XXIII Festiwal Nauki plakat 1

 

XXIII Festiwal Nauki w Pałacu Staszica (28.09.2019, g. 11-17, sala 166)  

Pracownicy Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN oraz Fundacja Cultivate zapraszają na spotkania archeologiczno-orientalistyczne podczas XXIII Festiwalu Nauki w Pałacu Staszica (Sala Staszica – pokój 166). Poniżej przedstawiamy harmonogram warsztatów:

XXIII Festiwal Nauki w Pałacu w Jabłonnie (22.09.2019, g. 10-16)

Pracownicy Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN zapraszają na warsztaty, które odbywać się będą w trakcie XXIII Festiwalu Nauki „Nauka z Pałacem w tle” na terenie zespołu pałacowo-parkowego Pałacu w Jabłonnie. W trakcie warsztatów będzie można zapoznać się z podstawami paleografii łacińskiej, zgłębić tajniki egipskich hieroglifów, utkać na bardku tkackim krajkę, ozdobić naczynia lub ulepić własne. Warsztaty prowadzić będą Joanna Popielska-Grzybowska, Roksana Hajduga i Monika Wesołowska.

aaaa

We wtorek 24 września o godzinie 12:00 w Departamencie Antropologii Uniwersytetu Harvarda (Tozzer Anthropology Building, Room 203) odbędzie się publiczny wykład pracownika IKŚIO PAN mgr Kaspra Hanusa pt. "Wittfogel Revisited: Was Ancient Shan-Shan a Hydraulic State?". Wykład odbędzie się w ramach cyklu Harvard Asian Archaeology Seminar. (zdjęcie: CC BY-SA 3.0 Wikimedia Foundation).

Dane adresowe:

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk
ul. Nowy Świat 72
00-330 Warszawa
tel. (22) 657 27 91

Przydatne linki

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd