Historia działu

Dział dokumentacji naukowej Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk (IKŚiO PAN) jest naukowym spadkobiercą pracowni dokumentacji Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej PAN (ZAŚ PAN).

Od momentu powstania Zakładu w 1956 r., jednym z zadań placówki była archiwizacja badań polskich misji archeologicznych pracujących na obszarach śródziemnomorskich. Zakład posiadał pracownię dokumentacji, początkowo usytuowaną w domu profesora Kazimierza Michałowskiego w Podkowie Leśnej, która swe obecne miejsce znalazła w siedzibie Polskiej Akademii Nauk.

W roku 1995 funkcję gromadzenia bieżącej, podstawowej dokumentacji polskich wykopalisk prowadzonych z ramienia Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej im. Prof. K. Michałowskiego UW przejęło to Centrum. Od tego czasu Zakład, następnie Instytut, oprócz opracowywania zasobu z lat 1954-1995, gromadzi dokumentację misji kierowanych i przy współudziale swoich pracowników w ramach grantów realizowanych przy Instytucie oraz dokumentację misji prowadzonych z ramienia IKŚiO PAN.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!