Cykl seminariów jubileuszowych

zaproszenie wyklad 16.11.2016

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wykład dr hab. Janusza Karkowskiego, prof. PAN, pod tytułem „Deir El-Bahari. Polacy w Świątyni Hatszepsut" (część 2), który odbędzie się w ramach cyklu seminariów jubileuszowych Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk.


Wykład zostanie wygłoszony 16 listopada 2016 roku (środa), w Pałacu Staszica (sala 022), o godzinie 13:00.


CYKL SEMINARIÓW JUBILEUSZOWYCH
Dwie wielkie rocznice obchodzone przez Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN, następcę Zakładu Archeologii
Śródziemnomorskiej PAN utworzonego przez prof. Kazimierza Michałowskiego, są godną i usprawiedliwioną okazją dla wszelkich
wspomnień. Relacje z przeszłości, również nieformalne i osobiste, chcemy włączyć w program tegorocznych seminariów. Chodzi nam nie tylko o przywołanie kolejnych etapów budowy polskiej szkoły archeologii śródziemnomorskiej związanych z otwieraniem nowych stanowisk archeologicznych, czemu służyły jubileuszowe uroczystości zorganizowane w Kairze przez PCMA, ale również o uczczenie historii przyjaźni i międzyinstytucjonalnej współpracy naszej archeologicznej rodziny.
Poprzez te seminaryjne wspomnienia, chcielibyśmy podziękować kolegom ze wszystkich współpracujących instytucji za wspólne lata kontynuowania dzieła prof. Kazimierza Michałowskiego z nadzieją, że potrafimy nadal wspólnie działać w realiach współczesnego świata.


Serdecznie zapraszamy!

dr Stefan Jakobielski (koordynator cyklu seminariów jubileuszowych)
dr Mariusz Drzewiecki

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd