Cykl seminariów jubileuszowych

zaproszenie Palmyra
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wykład prof. dr hab. Michała Gawlikowskiego pod tytułem „Wspomnienia o Palmyrze" który odbędzie się w ramach cyklu seminariów jubileuszowych Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN.

Wykład zostanie wygłoszony 19 października 2016 roku (środa), w Pałacu Staszica (sala 022), o godzinie 13:00.

 

CYKL SEMINARIÓW JUBILEUSZOWYCH
Dwie wielkie rocznice obchodzone przez Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN, następcę Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej PAN utworzonego przez prof. Kazimierza Michałowskiego, są godną i usprawiedliwioną okazją dla wszelkich wspomnień. Relacje z przeszłości, również nieformalne i osobiste, chcemy włączyć w program tegorocznych seminariów. Chodzi nam nie tylko o przywołanie kolejnych etapów budowy polskiej szkoły archeologii śródziemnomorskiej związanych z otwieraniem nowych stanowisk archeologicznych, czemu służyły jubileuszowe uroczystości zorganizowane w Kairze przez PCMA, ale również o uczczenie historii przyjaźni i międzyinstytucjonalnej współpracy naszej archeologicznej rodziny.
Poprzez te seminaryjne wspomnienia, chcielibyśmy podziękować kolegom ze wszystkich współpracujących instytucji za wspólne lata kontynuowania dzieła prof. Kazimierza Michałowskiego z nadzieją, że potrafimy nadal wspólnie działać w realiach współczesnego świata.


Serdecznie zapraszamy!

dr Stefan Jakobielski
(koordynator cyklu seminariów jubileuszowych)

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!