Pracownicy naukowi i inżynieryjno-techniczni

Ogólne

Pracownik Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych od 2019 r.


ejsmond 

                           

dyżury: poniedziałek, wtorek, godz. 9:00-15:00              

jednostka: Zakład Starożytnych Kultur Egiptu i Bliskiego Wschodu

 

pok.  303

tel. (22) 657 27 82

e-mail:

 


   



Specjalizacja i zainteresowania badawcze:

Archeologia starożytnego Egiptu ze szczególnym uwzględnieniem czwartego i trzeciego tysiąclecia przed naszą erą, zwyczajów pogrzebowych i szerokiego spektrum tematów związanych z mumiami oraz archeologią krajobrazu.

 

Działalność naukowa:

W. Ejsmond rozpoczął studia licencjackie w Instytucie Archeologii w 2004 r. W 2008 obronił pracę licencjacką pt. „Świątynie w Bet Szean” pod kierunkiem dra Franciszka Stępniowskiego. W 2011 obronił pracę magisterską pt. „Świątynie Egipskie w Okresie Predynastycznym i Archaicznym” pod kierunkiem prof. Andrzeja Niwińskiego. W latach 2012 – 2018 był uczestnikiem studiów doktoranckich prowadzonych w Ośrodku Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW. W roku 2020 obronił rozprawę doktorską pt. „Gebelein During Pre- and Early Dynastic Period in Context of Other Centres”, napisaną pod kierunkiem prof. Karola Myśliwca.  
Kieruje misją archeologiczną w Egipcie w mikro-regionie Gebelein (Gebelein Archaeological Project, https://gebelein.wordpress.com/) od 2013 oraz współkieruje badaniami egipskich mumii w Muzeum Narodowym w Warszawie (Warsaw Mummy Project, http://www.warsawmummyproject.com/) od 2015 r.
Brał udział w wielu misjach archeologicznych, między innymi: Mele Hairam i Topazgala Tepe w Turkmenistanie, Tell Arbid w Syrii, Motte di Castelminio i Comacchio we Włoszech, Rizan w Czarnogórze, Gebelein i Tell el-Farcha w Egipcie, jak i wielu badaniach na terenie Polski.

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd