Pracownicy naukowi i inżynieryjno-techniczni

Ogólne

Pracownik Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN od 2018 r.

 

 Michalina Dzwoniarek Konieczna

dyżury: poniedziałek, wtorek godz. 9.00-18.00

jednostka: Zakład Klasycznych Kultur Śródziemnomorskich

pok. 321

tel. (22) 657 27 83

e-mail:

 

 

Specjalizacja i zainteresowania badawcze:

Specjalizacja: archeometria (petroarcheologia)

Zainteresowania badawcze:
Geologia regionalna basenu Morza Śródziemnego, archeologia klasyczna ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Cypru, naczynia kamienne okresu hellenistyczno-rzymskiego, użytkowanie i gospodarka surowcami skalnymi w przeszłości w świetle badań petrograficzno-geochemicznych, petrografia skał osadowych, geochemia, mikropaleontologia

 

Działalność naukowa:

Absolwentka Instytutu Geologii na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku geologia ze specjalnością geologia stratygraficzno-poszukiwawcza (2012 r.), a także Instytutu Prahistorii UAM na kierunku archeologia ze specjalnością archeologia orientalna i antyczna (2013r.). Ukończyła studia podyplomowe w zakresie problematyki zabytkoznawczej i konserwatorskiej architektury historycznej na UMK w Toruniu (2016r.). Obecnie doktorantka w Instytucie Geologii UAM, gdzie zajmuje się charakterystyką i proweniencją surowców węglanowych ze stanowiska archeologicznego Nea Pafos.
Brała udział w projektach archeologicznych na terenie Polski (Żydowce, Dziekanowice, Ostrów Tumski w Poznaniu, Konarzewo), jak i za granicą (Tell Arbid w Syrii, Pyrgos-Mavrorachi oraz Nea Pafos na Cyprze, Iracki Kurdystan), a także paleontologicznych (Krasiejów w Polsce).
Od 2013 r. jest związana z Polską Misją Archeologiczną Uniwersytetu Warszawskiego w Kato Pafos, gdzie zajmuje się opracowaniem zabytków kamiennych i badaniami surowcowymi. W sierpniu 2018 r. została pracownikiem Instytutu Kultur Orientalnych i Śródziemnomorskich PAN.

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd