Na skróty

Po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na Festiwal Nauki w Pałacu Staszica! Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę stacjonarnie (Sala Lustrzana i Sala Staszica w Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72, Warszawa), z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczestnicy zobligowani są do zakrywania ust i nosa, środki do dezynfekcji zostaną udostępnione. Po każdym wydarzeniu (tj. co 60 minut) sale będą dezynfekowane.  
Pracownicy Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN we współpracy z Zakładem Działalności Pomocniczej PAN przygotowali dla Państwa cykl wykładów (z całym programem można zapoznać się pod linkiem):
10:00 Sala im. St. Staszica, dr Patrycja Kozieł: „Karnawał w Lagos? Praktyki kulturowe Afro-Brazylijczyków w Nigerii”;
11:00 Sala Lustrzana, dr Malwina Bakalarska: „Afrykańska symbolika kształtów, wzorów i kolorów, czyli komunikacja dla wtajemniczonych”;
13:00 Sala Lustrzana, Monika Wesołowska: „Motywy mitologiczne w architekturze”;
14:30 Sala Lustrzana, dr M. Woźniak: „Zróbmy sobie miecz; o dawnej metalurgii orientalnej słów kilka”.
Ponadto, przez cały dzień (g. 10-15:30) w Sali Lustrzanej udostępniona do zwiedzania będzie mini-wystawa pt. „Ziemia Zulusa Czaki”, prezentująca fotografie z kolekcji „Orient utracony. Afryka i Bliski Wschód w latach 1942-1943”. Na wystawie będzie można podziwiać zdjęcia autorstwa żołnierzy Królewskich Sił Powietrznych (RAF), wykonane w czasie II Wojny Światowej podczas ich pobytu w Kwa-Zulu Natal w Południowej Afryce.
A już w najbliższy piątek o godzinie 12 zapraszamy Państwa przed radioodbiorniki do słuchania audycji Radia Kampus (97,1FM), podczas której organizatorka wystawy, Dominika Majchrzak, opowie słów kilka o kolekcji i o tym, co dokładnie będziemy mogli zobaczyć w sobotę. Do usłyszenia i do zobaczenia!

DMC Firewall is a Joomla Security extension!