Na skróty

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że IKŚiO PAN znalazł się na wysokiej 8. pozycji wśród 75 instytucji naukowych ocenianych w dziedzinie nauk humanistycznych w panelu „wiedza o przeszłości”. Współczynnik naszego sukcesu w latach 2011-2019 wyniósł 43%!

Narodowe Centrum Nauki przedstawiło zestawienie wnioskodawców NCN w konkursach rozstrzygniętych w latach 2011-2019 wraz z panelami dziedzinowymi i dyscyplinami naukowymi lub artystycznymi. Aktywność grantowa jednostek naukowych i badawczych została podzielona według dwóch kategorii: obowiązujących w NCN paneli dziedzinowych oraz obowiązujących dyscyplina naukowych i artystycznych. Jak czytamy na stronie NCN: „zestawienie jednostek w podziale na panele dziedzinowe (A) pozwala monitorować dynamikę składania oraz pozyskiwania grantów Centrum przez jednostki naukowe i badawcze z perspektywy klasyfikacji tematyki badań naukowych przyjętej przez Radę NCN. Z kolei zestawienie jednostek w podziale na dyscypliny naukowe lub artystyczne (B) stanowi propozycję spojrzenia na aktywność grantową wnioskodawców NCN w kontekście liczby zatrudnionych pracowników w dyscyplinach ministerialnych, deklarowanych przez składające wnioski jednostki (…)”.

Pełne zestawienie jest dostępne na stronie NCN: https://www.ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/analizy/zestawienie-wnioskodawcow-2011-2019

Our website is protected by DMC Firewall!