Na skróty

Warsztaty naukowe 22-23 maja 2018

 

Zapraszamy na warsztaty naukowe organizowane w ramach Levantine Ceramics Project (LCP), których współorganizatorami są Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN oraz Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW.

LCP to projekt, będący efektem współpracy archeologów i specjalistów zajmujących się ceramiką z obszaru Lewantu, którego celem jest stworzenie platformy wymiany informacji, umożliwiającej przesyłanie, udostępnianie i wykorzystanie specjalistycznych danych naukowych szerokiemu gronu odbiorców. Projekt łączy w sobie dwa komponenty: warsztaty będące miejscem żywej wymiany doświadczeń oraz otwartą, interaktywną stronę internetową, w której gromadzone są dane.


Obecnie LCP poszerza obszar działania poza ścisły Lewant obejmując coraz większy zakres terytorialny. Warszawskie spotkanie będzie pierwszą próbą włączenia do projektu naukowców zajmujących się ceramiką z obszaru Sudanu i Etiopii. W programie przewidziano prezentację ceramiki przez badaczy ale także przedstawienie bazy danych i zasad jej działania, którego dokona pomysłodawczyni, prof. Andrea Berlin z Boston University.

Warsztaty odbędą się w dniach 22-23 maja w Pałacu Staszica, w sali 006. Szczegółowy program konferencji w załączniku.

Zobacz też www.levantineceramics.org  

Program warsztatów

Warsztaty LPC 2018

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd